DĀRZKOPĪBAS KONFERENCE 2024

Profesionālās dārzkopības izaicinājumi.

Jau pavisam drīz 2024. gada 1. martā no 10.00 līdz 17.00, Bulduru tehnikumā, Viestura ielā 6, Jūrmalā, kur jau kopš 1910. gada izglītojas topošie dārznieki, notiks ikgadējā Dārzkopības konference.

Nozares profesionāļiem un interesentiem, valsts un nevalstisko dārzkopības organizāciju pārstāvjiem šī ir iespēja satikt kolēģus, izvērtēt padarīto, vienoties kā pārvarēt izaicinājumus stādu audzēšanā, dārzeņkopībā un augļkopībā.

dk2024-2-1280x532.jpg

Dārzkopības nozare, kas pēdējos gados piedzīvojusi vairākus globālus satricinājumus, ir ne mazāku izaicinājumu priekšā.

Digitalizācija, zaļā transformācija, inovācijas un mūsdienīgas tehnoloģijas, klimata pārmaiņas, resursu pieejamība un jaunie speciālisti, tās ir tēmas par kurām nozares profesionāļi diskutē ikdienā. Ir daudz neskaidra, bažu par plānotajām atbalsta programmām, to ieviešanu te pat Latvijā, sadarbību ar jomu saistītajām valsts pārvaldes organizācijām.Tāpēc konferencē tiek aicināta piedalīties Zemkopības ministrijas vadība un tās speciālisti, lai ziņotu par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē, tai skaitā dārzkopības sektorā un kopā ar Latvijas dārzkopjiem pārrunātu plānotās aktivitātes ES atbalsta programmās 2023. – 2027. gadā, apspriestu tos aspektus, kas skar tieši dārzkopjus, kā arī atbildētu uz aktuālajiem ar nozari saistītajiem jautājumiem.

Par nozares saistošajām aktivitātēm ziņos arī Lauku atbalsta un Valsts augu aizsardzības dienests, valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Konferences turpinājumā nozares pārstāvji piedalīsies atsevišķās - stādaudzētāju, dārzeņkopības un augļkopju darba sekcijās, lai uzklausītu ziņotājus – ekspertus, lemtu par nepieciešamām darbībām, rīcības stratēģiju nosprausto mērķu sasniegšanai.

Konferenci rīko Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijas – Stādu audzētāju biedrība, biedrība “Latvijas Dārznieks”, Latvijas Augļkopju asociācija un Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrība.

Vairāk informācijas par konferences norisi pieejama www.darzkopibaskonference.lv un asociāciju mājas lapās www.losp.lv, www.stadi.lv, www.laas.lv, kā arī zvanot Andrejam Vītoliņam, +371 25951565, vai Jānim Bērziņam +371 29103163